ZIEMIA ŚWIĘTA ZE ŹRODŁAMI JORDANU

20.04.2023 - 27.04.2023
490 usd + 2400 zł

Państwo: Izrael
Region: Tel Aviv
Miasto: Tel Aviv
Transport: Samolot
Profil wyjazdu: pielgrzymka
Touroperator: GalileaTravel
Wyżywienie: śniadanie, obiadokolacja
Zakwaterowanie: hotel
Udogodnienia: basen, TV, telefon, restauracja, bar, jadalnia, kawiarnia, sala konferencyjna, taxi, winda,

HOTEL

PIELGRZYMKA DO IZRAELA SZLAKIEM BIBLIJNYM

NAZARET - HAJFA - KAFARNAUM - JERYCHO - MORZE MARTWE - BETLEJEM - JEROZOLIMA – KANA GALILEJSKA – TABOR – RZEKA JORDAN – GÓRA OLIWNA – AIN KAREM – GÓRA SYJON

DZIEŃ 1. KRAKÓW – TEL AVIV BETLEJEM • Spotkanie pielgrzymów na lotnisku (3 godziny przed odlotem). Przelot do Izraela, lądowanie w Tel Avivie. Przejazd do Betlejem. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

DZIEŃ 2. BETLEJEM JEROZOLIMA – ŚW. GÓRA SYJON • Śniadanie. Dzień rozpoczynamy od przejazdu na Pole Pasterzy i wizyty w miejscu, gdzie Anioł ogłosił Dobrą Nowinę. Następnie przejazd do Bazyliki Bożego Narodzenia, by pomodlić się przy czternastoramiennej gwieździe wskazującej miejsce przyjścia na świat Jezusa. Kolejnym punktem dnia będzie wizyta w Grocie Mlecznej. Jest to miejsce, do którego pielgrzymują kobiety, by wypraszać i zawierzać Bogu dar macierzyństwa. Przejazd do Jerozolimy i przejście pod Ścianę Płaczu. Spacer w kierunku Wieczernika, czyli miejsca, gdzie Chrystus wraz z Apostołami spożył Ostatnią Wieczerzę. W tym dniu odwiedzimy również Opactwo Zaśnięcia NMP, a po nim synagogę monumentu króla Dawida. Ostatnim punktem będzie kościół św. Piotra „in Gallicantu” – miejsce płaczu św. Piotra po zaparciu się Jezusa. Przejazd na obiadokolację i nocleg w Betlejem.

DZIEŃ 3. NAZARET – TABOR – HAJFA – KANA GALILEJSKA – NAZARET TYBERIADA • Śniadanie. Pierwszym punktem dnia będzie Góra Tabor i wizyta w Bazylice Przemienienia Pańskiego. Przejazd do Hajfy – miasta, w którym znajduje się trzeci co do wielkości port Izraela, uniwersytet oraz słynne Ogrody Bahaitów. Następnie przejazd na Górę Karmel do klasztoru karmelitów bosych „Stella Maris”. Kolejnym punktem dnia będzie Kana Galilejska, gdzie małżonkowie odnowią swoje przyrzeczenia. Przejazd do Nazaretu, by odwiedzić bazylikę z grotą Zwiastowania NMP oraz kościół św. Józefa. Przejazd na obiadokolację i nocleg w Nazarecie lub Tyberiadzie.

DZIEŃ 4. BANIAS NAZARET TYBERIADA KAFARNAUM BETLEJEM • Śniadanie. Przejazd do Cezarei Filipowej. Ruiny miasta Paneas – Banias, wizyta przy źródłach Jordanu i jego wodospadach. Przejazd na Górę Ośmiu Błogosławieństw, gdzie przypomnimy sobie ciągle aktualne wskazania Jezusa dotyczące szczęśliwego życia. Następnie przejazd do Tabghi i nawiedzenie kościoła Rozmnożenia Chleba i Ryb oraz kościoła Prymatu św. Piotra. Spacer po Kafarnaum nazywanym „Miastem Jezusa”. Obiad – ryba św. Piotra. Kolejnym punktem pielgrzymki będzie rejs po jeziorze Genezaret. Wizyta w Muzeum Łodzi. Wieczorem przejazd na obiadokolację i nocleg w Nazarecie lub Tyberiadzie.                                                                                                                                                                                      

DZIEŃ 5. JERYCHO RZEKA JORDAN MORZE MARTWE BETLEJEM • Śniadanie. Przejazd do Jerycha, by spojrzeć na panoramę Góry Kuszenia i sykomorę Zacheusza. Kolejnym ważnym punktem będzie odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych w rzece Jordan. Następnie przejazd nad Morze Martwe i czas na kąpiel. Przejazd przez Pustynię Judzką. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

DZIEŃ 6. JEROZOLIMA – GÓRA OLIWNA – AIN KAREM • Śniadanie. Przejazd na Górę Oliwną – wizyta w miejscu Wniebowstąpienia Pańskiego. Przejście do kościoła „Pater Noster”, a potem zejście drogą   Niedzieli Palmowej do kościoła Dominus Flevit – tu Pan zapłakał nad losem Jerozolimy. Przejście do Ogrójca – Getsemani i Bazylika Narodów, czyli kościół Agonii Chrystusa. Później nawiedzenie Grobu Maryi i groty zdrady Judasza. Przejazd do Ain Karem – miasta rodzinnego Zachariasza i Anny. Dojście do Sanktuarium Nawiedzenia, które upamiętnia wizytę Najświętszej Maryi Panny u swojej krewnej – św. Elżbiety. Następnie wizyta w kościele św. Jana Chrzciciela, wewnątrz którego znajduje się grota tradycyjnie uznawana za miejsce narodzin św. Jana Chrzciciela. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

DZIEŃ 7. JEROZOLIMA – STARE MIASTO • Śniadanie. Przejazd do Jerozolimy. Pierwszym punktem będzie kościół św. Anny – miejsce narodzin Matki Bożej, następnie zobaczymy ruiny dawnej sadzawki Betesda. Przejście do kaplicy Biczowania i Włożenia Krzyża, gdzie rozpoczniemy nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami Starej Jerozolimy. W Bazylice Bożego Grobu czas na indywidualną modlitwę. Ostatnim punktem dnia będzie czas wolny na zakup pamiątek i dewocjonaliów. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.                                                                                                                                                                                                                                         DZIEŃ 8. TEL AVIV – KRAKÓW • Śniadanie. Przejazd do najstarszej dzielnicy Tel Avivu Jaffa, spacer malowniczymi uliczkami miasta, wizyta w kościele św. Piotra. Czas wolny na ostatnie zakupy. Przejazd na lotnisko. Odprawa biletowo-bagażowa, wylot do Krakowa. Zakończenie pielgrzymki.

         

CENA ZAWIERA:

 • Przelot samolotem,
 • Przejazd luksusowym autokarem na całości trasy;   
 • 7 śniadań i 7 obiadokolacji, i 1 obiad (ryba św. Piotra)
 • 7 noclegów – hotel 3*** w pok. 2, 3 - osobowych;
 • Opiekę duszpasterza;
 • Opiekę polskiego pilota;
 • Zestaw audio-guide;
 • Ubezpieczenie KL 30 000 euro, NNW 4 000 euro + OC 50 000 euro + bagaż 400 euro + (CP 30 000 euro choroby przewlekłe) + kwarantanna 1000 euro  + izolacja 1000 euro + covid;
 • Opłata na Fundusz Gwarancyjny TFGi TFP.

CENA NIE ZAWIERA:

 • Płatne na miejscu u pilota 165 usd (zestaw audio guide, bilety wstępu i napiwki);
 • Ewentualnej dopłaty do pokoju jednoosobowego 200 usd;
 • Dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji KR z udziału w pielgrzymce 3% wartości imprezy turystycznej z rozszerzeniem o choroby przewlekłe 6% wartości imprezy turystycznej (możliwość wykupienia polisy w BP „Galilea Travel” na 30 dni przed wyjazdem);
 • Wycieczki fakultatywnej Jerozolima nocą 35 usd;

ORGANIZATOR ZASTRZEGA SOBIE MOŻLIWOŚĆ ZMIAN W PROGRAMIE

Kontakt bezpośredni

kom. +48 516 145 668

Ubezpieczenie

UNIQA Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.

Dokumenty do pobrania

+ czytaj więcej