TURCJA

27.04.2022 - 06.05.2022
500 euro + 1900 zł

Państwo: Turcja
Region: Istambuł
Miasto: STAMBUŁ - ANKARA - KAPADOCJA - TROJA- EFEZ
Transport: Samolot
Profil wyjazdu: pielgrzymka
Touroperator: GalileaTravel
Wyżywienie: śniadanie, obiadokolacja
Zakwaterowanie: hotel
Udogodnienia: basen, TV, telefon, restauracja, bar, jadalnia, kawiarnia, sala konferencyjna, taxi, winda,

HOTEL

PIELGRZYMKA DO TURCJI ŚLADAMI ŚW. PAWŁA

STAMBUŁ - ANKARA - KAPADOCJA – KOPNYA - PAMUKKALE – MILET - DIDIM– EFEZ – SELCUK - MERYAMANA - PERGAMON – TROJA – DARDANAL 

1. Dzień 27.04.2022       KRAKÓW - STAMBUŁ
Zbiórka uczestników pielgrzymki i spotkanie z pilotem na lotnisku w Krakowie. Msza święta. Odprawa i przelot do Stambułu. Zwiedzanie Starego Miasta – (program zwiedzania zależny od godzin lądowania samolotu. Ramowo - 1 i 2 dzień pielgrzymki: Hagia Sofia, Błękitny Meczet, Pałac Topkapi, Hipodrom, Kościół Świętego Zbawiciela na Chorze, a dla chętnych, rejs statkiem po Bosforze / fakultatywnie – ok. 20€/os., Wielki Bazar). Obiadokolacja i nocleg w hotelu w historycznej, europejskiej części miasta.
 
2. Dzień 28.04.2022        STAMBUŁ
Msza święta. Śniadanie, dalsze zwiedzanie Stambułu według ramowego programu patrz 1 dzień. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Stambule.
 
3.Dzień 29.04.2022         STAMBUŁ – KAPADOCJA
Msza święta. Po wczesnym śniadaniu przejazd w kierunku Kapadocji, po drodze postój w stolicy Turcji Ankarze, zwiedzanie Mauzoleum Ataturka / w zależności od możliwości czasowych /, dalszy przejazd do Kapadocji, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg w Kapadocji.
 
4. Dzień 30.04.2022         KAPADOCJA – GOREME – KAYMAKLI/DERINKUY
Msza święta. Śniadanie. Zwiedzanie baśniowej Kapadocji, słynącej z „ księżycowego krajobrazu ” oraz skalnych grzybów utworzonych w wyniku erozji i dawnej aktywności wulkanicznej. W programie Goreme, zwiedzanie muzeum „ Pod Gołym Niebem ” z unikalnym zespołem skalnych kościołów z okresu wczesnego chrześcijaństwa. Avanos słynące z produkcji alabastru i garncarstwa. Odwiedzimy także jedno z podziemnych miast: Kaymakli  lub Derinkuyu, wydrążonych w starożytności w tufie wulkanicznym. Powrót do hotelu, obiadokolacja, a po niej dla zainteresowanych „ noc turecka ” – 30 €/os. Nocleg w hotelu w Kapadocji.
 
5 Dzień 01.05.2022         KAPADOCJA KONYA PAMUKKALE
Msza święta. Śniadanie. przejazd w kierunku Konyi – starożytnego Ikonium - gdzie podczas swej pierwszej podróży misyjnej nauczał św. Paweł i św. Barnaba. Dziś miejsce, gdzie znajduje się Muzeum Mevlany – legendarnego założyciela zakonu Tańczących Derwiszy. Dalszy przejazd do Pamukkale, obiadokolacja i nocleg w hotelu w okolicach Pamukkale.                                                                                                                                       
6 Dzień 02.05.2022         PAMUKKALE – BODRUM/KUSADASI
Msza święta. Po śniadaniu zwiedzanie Pamukkale i  starożytnego Hierapolis – miejsce śmierci św. Filipa. W pobliskiej Laodycei znajdował się kolejny z siedmiu kościołów z Apokalipsy. Zobaczymy  niezwykłe atrakcje Pamukkale - jedyne na świecie śnieżnobiałe tarasy, utworzone przez spływającą od tysiącleci,  silnie zwapnioną wodę oraz ruiny antycznego miasta Hierapolis, założonego w II w p.n.e. przez króla Pergamonu Eumenesa. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu położonego na Rivierze Egejskiej w okolicach Bodrum lub Kusadasi.
                                                                                                                                     
7 Dzień 03.05.2022          BODRUM/KUSADASI
Msza święta. Zasłużony wypoczynek na pięknych piaszczystych plażach Morza Egejskiego w hotelu z basenem. All Inclusive i nocleg w hotelu w okolicach Bodrum lub Kusadasi.
 
8 Dzień 04.05.2022          BODRUM/KUSADASI – EFEZ – MERYEMANA
Msza święta. Śniadanie, przejazd do Efezu, jednego z najlepiej zachowanych miast antycznych na świecie, najważniejszego zabytku archeologicznego i historycznego Turcji, gdzie nauczał św. Paweł i św. Jan. Zwiedzanie: słynna Droga Arkadyjska, do dziś czynny amfiteatr na ok. 15.000 osób oraz przepiękna, odrestaurowana fasada Biblioteki Celsusa, Bazylika św. Jana – wybudowana nad grobem Apostoła w Selcuku. Następnie przejazd do Meryemany – miejsca, w którym ostatnie lata swego życia spędziła Najświętsza Maria Panna. Powrót na obiadokolację i nocleg w hotelu w okolicach Bodrum lub Kusadasi.
 
10 Dzień 05.05.2022        BODRUM/KUSADASI PERGAMON TROJA CIEŚNINA DARDANELE
Po wczesnym śniadaniu wyjazd w kierunku Cieśniny Dardanele. Po drodze krótki postój w Pergamonie – jednym z siedmiu kościołów z Apokalipsy wg św. Jana i starożytnym centrum medycyny. Zwiedzanie dolnego miasta zwanego Asklepiejonem: Święta Droga, świątynia Asklepiosa i Telesfora. Następnie przejazd na zwiedzanie ruin rozsławionej przez Homera Troi. Dalszy przejazd do hotelu w Canakkale lub Gelibolu – C. Dardanele.  Obiadoolacja i nocleg w hotelu w okolicy Cieśniny Dardanele.
 
10 Dzień 06.05.2022       CIEŚNINA DARDANELE – STAMBUŁ – KRAKÓW
Msza święta. Śniadanie, przjazd do Stambułu na lotnisko i przelot do kraju.

CENA ZAWIERA:

 • przelot liniami lotniczymi Lufthansa + bagaż rejestrowany 23 kg + bagaż podręczny 8 kg;
 • opłaty lotniskowe;
 • zakwaterowanie, 9 noclegów – Hotel 3* na terenie Turcji w pok. 2, 3- os.;
 • wyżywienie 2 x dziennie, śniadanie i obiadokolacja, 1 x All Inclusive, pierwszy i ostatni posiłek – zgodnie z rozkładem lotów (napoje do obiadów i kolacji dodatkowo płatne);
 • transfer w Turcji autokarem z klimatyzacją i barkiem, z tureckim zezwoleniem na przewożenie grup;
 • koszty trasy – autostrady i ew. przeprawy promowe itp;
 • opiekę przewodnika w jęz. Polskim;
 • opiekę duchową Kapłana;
 • możliwość uczestnictwa we mszy świętej;
 • bezpieczenie UNIQA KL + NNW + OC + CP + kwarantanna i izolacja + covid;
 • znak grupy, certyfikat pielgrzyma;
 • zestaw tour audio-guide;
 • obowiązkowa opłata TFG 13 zł/os;
 • obowiązkowa opłata TFP 13 zł/os.

CENA NIE ZAWIERA:

 • dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji KR z udziału w pielgrzymce, (wykupienie polisy w dniu podpisania umowy z BP Galilea Travel);
 • kosztów realizacji programu (razem 190 USD);
 • dopłaty za pokój jednoosobowy 190 USD.

UWAGI:

Zasady wjazdu do Turcji:
Link do aktualnych zasad wjazdu i wyjazdu: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/turcja
Prosimy mieć na uwadze, że warunki wjazdowe (m.in. obostrzenia z tytułu Covid-19) mogą ulegać zmianie. W przypadku konieczności wykonania testu/testów – jego/ich koszt i wykonanie leżą po stronie uczestnika.
Ubezpieczenie KL
– ubezpieczenie kosztów leczenia w trakcie wyjazdu jest zawarte w cenie pielgrzymki – do max. kwoty 30 000 EUR 
– ubezpieczenie to obejmuje zachorowanie na Covid19. Dotyczy to sytuacji, gdy ktoś w czasie wyjazdu dostał objawów, wymaga konsultacji lekarskiej, lekarz skierował go na test i otrzymał wynik pozytywny. Wówczas zarówno pomoc lekarska, ewentualna hospitalizacja, jak i izolacja oraz późniejszy powrót  do Polski są objęte ubezpieczeniem.
Dodatkowe ubezpieczenie od rezygnacji z wyjazdu
– istnieje możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia od rezygnacji z wyjazdu w dniu podpisania umowy – obejmującego także zachorowanie na Covid19 
– koszt tego ubezpieczenia to 3% ceny wyjazdu lub 6% z dodatkową opcją chorób przewlekłych. Paszport - 
wymagany.
Ceny podane w przeliczeniu na kurs z dnia 30.10.2021 roku oraz o bieżące ceny paliwa i opłat drogowych.


ORGANIZATOR ZASTRZEGA SOBIE MOŻLIWOŚĆ ZMIAN W PROGRAMIE

Kontakt bezpośredni

kom. +48 516 145 668

Ubezpieczenie

UNIQA Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.

Dokumenty do pobrania

+ czytaj więcej