LIBAN

06.11.2021 - 12.11.2021
5600 zł

Państwo: Liban
Region: Bejrut
Miasto:
Transport: Samolot
Profil wyjazdu: pielgrzymka
Touroperator: GalileaTravel
Wyżywienie: śniadanie, obiadokolacja
Zakwaterowanie: hotel
Udogodnienia: basen, TV, telefon, restauracja, parking, kawiarnia, internet, taxi,

HOTEL

PIELGRZYMKA DO LIBANU

BEJRUT - BYBLOS - BEKA KAFRA - CEDRY LIBAŃSKIE - WADI KADISZ - ANNAYA - JAABATA - RIFKA - TYR - SYDON - MAGHDOUCHE - DIBBIYEH - ZAHLE - DOLINA BEKAA - BAALBECK - KSARA - ZATOKA JOUNIEH - DOWN TOWN

1. Dzień 6.11.2021       KRAKÓW/KATOWICE – BEJRUT
Zbiórka na lotnisku Kraków/Katowice. Przelot do Bejrutu. Transfer do hotelu, obiadokolacja nocleg. 
 
2. Dzień 7.11.2021       ANNAYA - JRBATA 
Śniadanie. Przejazd do Annaya - zwiedzanie klasztoru, gdzie św. Charbel spędził swoje życie oraz pustelni, gdzie przebywał do swojej śmierci. Przy grobie odbędzie się msza święta. Dla osób chorych – modlitwa o uzdrowienie przy grobie św. Charbela i namaszczenie świętym olejem. Czas na osobistą medytację. Przejazd do Jrbata – miejsca kultu św. Rafki (Rifka) – mniszki, która poświęciła Chrystusowi całe swoje życie. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg. 
 
3.Dzień 8.11.2021       BEKA KAFRA - CEDRY LIBAŃSKIE - WADI KADISZ 
Śniadanie. Wyjazd do Beka Kafra, najwyżej położonej miejscowości w Libanie (1650 m n.p.m.), gdzie urodził się i spędził pierwsze lata swojego życia najbardziej rozpoznawalny z libańskich świętych - św. Charbel Makhlouf. Liturgia mszy świętej. Zobaczymy dom, w którym spędził pierwsze lata swego życia. Wytrysnęło tutaj cudowne źródełko, którego woda ma właściwości lecznicze. Dalej udamy się w kierunku CEDRÓW LIBAŃSKICH nazywanych Lasem Bożych Cedrów. Przejedziemy wapiennym kanionem, w którym klasztory wznieśli Maronici - Wadi Kadisz (Święta Dolina). Całość wpisana jest na listę UNESCO. Następnie w Dolinie Kadisz zobaczymy monastyr św. Antoniego i Izajasza. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg. 
 
4. Dzień 9.11.2021       BEJRUT - JEITA
Śniadanie. Przejazd do Bejrutu, zwiedzanie miasta - spacer bez wchodzenia do wnętrz, po odnowionym Down Town (Stare Miasto). Corniche – tętniący życiem deptak spacerowy wzdłuż morskiego brzegu. Przejazd na północ od Bejrutu, gdzie znajdują się wspaniałe jaskinie Jeita. Przepłynięcie łodziami po poziomie dolnym, gdzie wapienie wyryły koryto rzeki. Jaskinie umieszczono na liście siedmiu cudów świata uważaną za dumę Libanu, liczy 9,5 km długości. Następnie przejście trasą turystyczną ze wspaniałymi widokami. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg. 
 
5 Dzień 10.11.2021       TYR - SYDON - MAGHDOUCHE - DIBBIYEH
Śniadanie. Tyr i Sydon to miasta biblijne, w których nauczał Jezus, stanowią część Ziemi Świętej. Zobaczymy pozostałości tych najważniejszych miast fenickich. W Tyrze: ruiny starożytnej nekropolii, term, największego na terytorium Cesarstwa Rzymskiego hipodromu, ulic kolumnowych, natomiast w Sydonie: zobaczymy z zewnątrz zamek morski Krzyżowców, przejdziemy odnowionymi uliczkami targu i zobaczymy pałac rodziny Debbane. Następnie wejdziemy do muzeum mydła i zapoznamy się z tradycyjnymi metodami wyrobu mydła z oliwek i lauru. Przejazd do Maghdouche - nawiedzimy sanktuarium Matki Boskiej Oczekującej, wybudowane w miejscu groty, gdzie Maryja miała oczekiwać powrotu Jezusa z Sydonu. Msza święta. Przejazd do Dibbiyeh, gdzie zobaczmy Kaplicę Miłosierdzia Bożego. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg. 
 
6 Dzień 11.11.2021       ZAHLE - BEKAA - BAALBECK - KSARA
Śniadanie. Msza święta w Zahle - to jedno z miast, gdzie jest największe skupisko chrześcijan. Przejazd do Doliny Bekaa - dolina jest znana ze wspaniałych pozostałości antycznych ruin. Najbardziej znanym miejscem archeologicznym jest antyczne miasto Baalbek - centrum kultu starosemickiego boga Baala, gigantyczna świątynia Jowisza oraz wiele innych pozostałości. Przejazd w kierunku Ksara – miasta, które już przez rzymian wykorzystywane było do produkcji wina ze względu na walory Doliny Bekaa i możliwość uprawiania winorośli. Odpowiednia ilość słońca, wilgotność oraz specyficzne warunki powodują, że wino tutejsze staje się wyjątkowe. Możliwość odwiedzenia starej winiarni, degustacji oraz zakup wina. Powrót do hotelu obiadokolacja i nocleg.
 
7 Dzień 12.11.2021       HARISSA JOUNIEH - BYBLOS
Śniadanie. Przejazd do Harissy - bardzo ważny ośrodek pielgrzymowania chrześcijan libańskich. Wjazd na wzgórze Harissa (620 m n.p.m.), gdzie znajduje się sanktuarium Matki Boskiej, patronki Libanu i skąd roztacza się piękny widok na zatokę Jounieh. Przejazd do Byblos - najwspanialszego niegdyś portu fenickiego, eksportującego drewno cedrowe do Egiptu, miejsce powstania alfabetu fenickiego. Zwiedzanie katedry św. Jana Chrzciciela. Czas wolny na zakupy i plażę. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.
 
8 Dzień 13.11.2021       BEJRUT KRAKÓW/KATOWICE
Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Bejrutu na lotnisko, odprawa biletowo-bagażowa, powrót do Polski. 
 

Cena obejmuje:

 • przeloty samolotem
 • opłaty lotniskowe
 • zakwaterowanie, 7 noclegów – Hotel 3* w pok. 2, 3- os.
 • wyżywienie 7 śniadania i 7 obiadokolacji (napoje do obiadów i kolacji dodatkowo płatne)
 • transfery klimatyzowanym autokarem
 • opiekę przewodnika w jęz. Polskim
 • Opiekę duchową Kapłana
 • możliwość uczestnictwa we mszy świętej
 • ubezpieczenie AXA (NNW, KL, OC oraz bagaż), znak grupy, certyfikat pielgrzyma

Cena nie obejmuje:

 • Dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji KR z udziału w pielgrzymce, (wykupienie polisy w dniu podpisania umowy z BP Galilea Travel)
 • Dodatkowego ubezpieczenia od chorób przewlekłych CP (wykupienie polisy w dniu podpisania umowy z BP Galilea Travel)
 • Obowiązkowej opłata za Turystyczny Fundusz Gwarancyjny 13 PLN
 • Kosztów realizacji programu (razem 140 USD)
 • Dopłaty za pokój jednoosobowy 250 USD

UWAGI:

Aby wjechać do Libanu paszport nie może zawierać pieczątki pobytu w Izraelu

ORGANIZATOR ZASTRZEGA SOBIE MOŻLIWOŚĆ ZMIAN W PROGRAMIE

Kontakt bezpośredni

kom. +48 516 145 668

Ubezpieczenie

UNIQA Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.

Dokumenty do pobrania

+ czytaj więcej