PORTUGALIA i HISZPANIA

Zarezerwuj
23.09.2020 - 30.09.2020
3690 zł

Państwo: Portugalia
Region: Lizbona
Miasto: Fatima
Transport: Samolot
Profil wyjazdu: pielgrzymka
Touroperator: GalileaTravel
Wyżywienie: śniadanie, obiadokolacja
Zakwaterowanie: hotel
Udogodnienia: TV, telefon, kuchnia, restauracja, klimatyzacja centralna, klimatyzacja indywidualna, parking, bar, jadalnia, kawiarnia, sala telewizyjna, sala wielofunkcyjna, sala konferencyjna, internet,

HOTEL

Pielgrzymka do Portugalii i Hiszpanii

LISBONA – FATIMA – COIMBRA – PORTO – SANTIAGO de COMPOSTELA – BRAGA – NAZARE

1 DZIEŃ: KRAKÓW – LIZBONA 23.09.2020 Zbiórka uczestników w hali odlotów portu lotniczego KRAKÓW BALICE. Wylot do Lizbony. Przejazd na  Cabo da Roca – najdalej wysunięty na Zachód punkt Europy, skalisty przylądek z latarnią morską na opadającej pionowo w wodę 140 metrowej skale, z którego roztacza się przepiękny widok na bezkresny ocean. Przejazd do Fatimy. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg w Fatimie.
 
2 DZIEŃ: FATIMA – ALJUSTREL – VALINHOS 24.09.2020 Msza święta. Śniadanie. Zwiedzanie Sanktuarium: Capelinha – kaplica stojąca w miejscu objawień Matki Bożej małym pastuszkom: Łucji, Franciszkowi i Hiacyncie; Bazylika Matki Boskiej Różańcowej z grobami Franciszka i Hiacynty. Uczestnictwo w Drodze Krzyżowej, prowadzącej do wioski Valinhos – miejsca objawień Anioła Portugalii oraz do wioski Aljustrel, gdzie znajdują się domy rodzinne Franciszka i Łucji. Zwiedzanie. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Msza święta z udziałem w Procesji. Nocleg w Fatimie.
 
3 DZIEŃ: FATIMA – TOMAR – COIMBRA 25.09.2020 Msza święta. Powrót do hotelu na śniadanie. Wyjazd do Zamku Rycerzy - zwiedzanie imponującego rozmiarami Klasztoru Templariuszy w Tomar. Przejazd do Coimbry - historycznej stolicy Portugalii. Zwiedzanie założonegow 1290 r. Uniwersytetu, ze słynną barokową Biblioteką Joanina. Powrót do hotelu w Fatimie w godzinach wieczornych. Obiadokolacja. Msza święta oraz udział w wieczornej Procesji Światła. Nocleg w Fatimie.
 
4 DZIEŃ: FAYIMA – PORTO 26.09.2020 Msza święta. Śniadanie. Przejazd do Porto – największego miasta w północnej Portugalii, sięgającego korzeniami do czasów rzymskich, malowniczo zlokalizowanego na zboczach wzgórz otulających ujście „Złotej Rzeki” Douro do oceanu. Zwiedzanie zarówno nowoczesnej części miasta, jak również starszej - zabytkowej. Podziwianie widoków miasta w czasie rejsu po „Złotej Rzece”. Następnie krótki objazd miasta autokarem i zwiedzanie fabryki Wina Porto, degustacja wina. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg w Apulia/ Viana do Castelo.
 
5 DZIEŃ: SANTIAGO de COMPOSTALA 27.09.2020 Śniadanie. Przejazd w kierunku Santiago de Compostela. Msza święta. Zwiedzanie Bazyliki Świętego Jakuba Apostoła – trzeciego, pod względem ważności po Jerozolimie i Rzymie, miejsca pielgrzymkowego w świecie chrześcijańskim. Powrót do Portugali. Zwiedzanie Sanktuarium Dobrego Jezusa na Górze (po Fatimie drugie najważniejsze miejsce pielgrzymowania w Portugalii).  Przejazd do hotelu w Fatimie.  Obiadokolacja i nocleg.
 
6 DZIEŃ: LISBONA 27.09.2020 Śniadanie. Pasteis de Belém - City Tour - zwiedzanie zabytkowych miejsc miasta takich jak: Kościół św. Antoniego, monumentalna dzielnica Lizbony - zabytki są tutaj jak otwarta księga historii tego kraju, gdzie zakony odegrały ważną rolę – wieża Belem, Pomnik Odkrywców. Msza święta. Przejazd na wzgórze ze Statuą Chrystusa Króla, stamtąd widok na słynny most Vasco da Gama. Następnie - największy symbol potęgi Portugalii z XVI w.  Klasztor Hieronimitów z zewnątrz,  wybudowany w stylu manuelińskim. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg w Nazare.
 
7 DZIEŃ: NAZARE 29.09.2020 Śniadanie. Wjazd kolejką szynową do Sitio – miejscowości położonej na ponad stu metrowej wysokości nad Nazare. Msza święta w Nazare. Czas wolny (wypoczynek nad oceanem). Obiadokolacja. Nocleg w Nazare.
 
8 DZIEŃ: NAZARE – LISBONA 30.09.2020  Śniadanie. Msza św. w hotelu. Czas wolny. Transfer na lotnisko w Lizbonie. Wylot do Polski.
 

Cena obejmuje:

 • przeloty samolotem
 • opłaty lotniskowe
 • zakwaterowanie, 7 noclegów – Hotel 3* w pok. 2, 3- os.
 • wyżywienie 7 śniadania i 7 obiadokolacji (napoje do obiadów i kolacji dodatkowo płatne)
 • transfery klimatyzowanym autokarem
 • opiekę przewodnika z jęz. Polskim
 • Opiekę duchowa Kapłana
 • możliwość uczestnictwa we mszy świętej
 • ubezpieczenie AXA (NW, KL oraz bagaż), znak grupy, certyfikat pielgrzyma

Cena nie obejmuje:

 • Dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji KR z udziału w pielgrzymce, (wykupienie polisy w dniu podpisania umowy z BP Galilea Travel)
 • Dodatkowego ubezpieczenia od chorób przewlekłych CP (wykupienie polisy w dniu podpisania umowy z BP Galilea Travel)
 • Obowiązkowej opłata za Turystyczny Fundusz Gwarancyjny 13 PLN
 • Kosztów realizacji programu (razem 160 EURO)
 • Dopłaty za pokój jednoosobowy 200 EURO

ORGANIZATOR ZASTRZEGA SOBIE MOŻLIWOŚĆ ZMIAN W PROGRAMIE

 

 

DOSTĘPNE TERMINY

Wybierz termin wyjazdu:

Lp. Termin Pokój Miejsce wyjazdu Cena za osobę

Kontakt bezpośredni

tel. 32 131 86 62
kom. +48 516 145 668

Ubezpieczenie

AXA więcej / niż standard

Dokumenty do pobrania

+ czytaj więcej