NORWEGIA

Zarezerwuj
05.08.2020 - 14.08.2020
5490 zł

Państwo: Norwegia
Region: Oslo
Miasto:
Transport: Autokar
Profil wyjazdu: pielgrzymka
Touroperator: GalileaTravel
Wyżywienie: śniadanie, obiadokolacja
Zakwaterowanie: hotel
Udogodnienia: TV, telefon, kuchnia, restauracja, klimatyzacja centralna, parking, kawiarnia, sala konferencyjna, internet, winda,

HOTEL

Pielgrzymka do Norwegii

RYBNIK – KATOWICE – GDYNIA – KARLSKORONA – OSLO – BERGEN – HARDANGERFJORD – VOSS – GUDVANGEN – FLAM – SOGNEFJORD – BURGUND – FONDES –MANHELLER – HELLESYLT – LILLEHAMMER 

1 DZIEŃ • Wyjazd z Rybnika/Katowic w godzinach rannych. Przejazd do Gdyni. Około godziny 20:00 zaokrętowanie na promie, gdzie obędzie się odprawa biletowa. Po zakwaterowaniu w kabinach, kolacja All-inclusive. Czas wolny z możliwością korzystania z wielu atrakcji oferowanych na promie tj. zabawa w dyskotece, wizyta w pubie czy też salonie gier. Możliwość zabiegów w centrum wellness oraz zakupów w strefie wolnocłowej.

2 DZIEŃ • Śniadanie w restauracji na promie. Przejazd autokarem z Karlskorony do Oslo. Zwiedzanie stolicy Norwegii: Zamek Królewski, Opera, Ratusz. Wizyta w katedrze św. Olafa. Kolacja w hotelu, a po niej możliwość spaceru w nocnej scenerii pięknego centrum miasta. Nocleg.

3 DZIEŃ • Po śniadaniu przejazd malowniczą trasą do stolicy Norweskich Fiordów - Bergen, która wiedzie przez największy płaskowyż północnej Europy – Hardangenvidda. Zatrzymamy się przy wodospadzie Vøringsfossen liczącym 182 metry , który uznany jest najwyższym wodospadem Norwegii. Zjazd stromą i krętą drogą Kanionem Mabodalen do Eidfjord. Następnie przejazd najdłuższym mostem w Norwegii. Kolacja i nocleg w Hardangerfjord.

4 DZIEN • Śniadanie. Przejazd do Bergen, który określany jest Miastem Siedmiu Wzgórz. Wjazd kolejką na wzgórze Floyen, spacer po hanzeatyckim nadbrzeżu będącym zabytkiem klasy „O” na liście UNESCO, a następnie czas wolny na targu rybnym. Część dalsza urokliwych przejazdów poprowadzi przez górskie tereny w kierunku Sognefjord, w pobliżu wodospadu Tvindefossen, miejscowość Voss, Gudvangen, Flam. Fakultatywnie możliwa podróż sławnym pociągiem Flåmsbana z panoramicznymi widokami na trasie Flåm-Myrdal- Flåm (deklaracja w momencie zapisu). Kolacja i nocleg w hotelu nad Sognefjord.

5 DZIEŃ • Śniadanie. Przejazd do Borgund, by zobaczyć, zbudowany w typowo norweskim stylu, kościół Staykirke. Następnym punktem będzie rejs promem z Fodnes do Manheller przez najdłuższy i najgłębszy fiord Norwegii – Sognefjord. Przejazd tunelem pod największym lodowcem Europy – Jostedalsbreen w kierunku Innvikfjord. Z miejscowości Olden skierujemy się w stronę lodowca Briksdal. Spacer do jeziora, który znajduje się  pod lodowcem Briksdal – spacer zajmuje około 2,5-3 godzin (dla osób mających problem z chodzeniem istnieje możliwość - za dodatkową opłatą – przejazdu samochodem). Kolacja i nocleg w hotelu nad Invikfjord.

6 DZIEŃ • Śniadanie. Wyjazd do Hellesylt. Na trasie krótki postój przy najgłębszym jeziorze Europy – Hornindalsvatnet. Po dotarciu do Hellesylt odbędziemy rejs wzdłuż najsłynniejszego i najpiękniejszego fiordu Norwegii, wpisanego na listę UNESCO (trasa Hellesylt – Storfjord i Geirangerfjord do Geiranger). Wjazd na punkt widokowy nad Gejrangerfjord. Przejazd Droga Orłów, przeprawa promowa Eidsdal-Linde. Przyjazd do Alesund – dwukrotnie uznanego przez samych Norwegów za najpiękniejsze miasto Norwegii. Spacer na punkt widokowy Aksla. Kolacja i nocleg w hotelu.

7 DZIEŃ • Śniadanie. Wjazd na przełęcz nad słynną Drogą Trolli, spacer na punkt widokowy, wizyta w nowoczesnym centrum informacji. Zjazd tzw. Drabiną Trolli wśród licznych wodospadów. Postój pod najwyższą skalną ścianą Europy – Ścianą Trolli. Przejazd bajecznymi Dolinami Romsdalen i Gudbrandsdalen wzdłuż rzeki Lagen. Przejazd wzdłuż Parku Narodowego Rondane, który jest najstarszym parkiem narodowym Norwegii i w którym żyją stada dzikich reniferów. Kolacja i nocleg w hotelu pośród górskich szczytów lub w Lillehammer/Hamar.

8 DZIEŃ • Śniadanie. Spacer po terenach olimpijskich z 1994 r. w Lillehammer. Przejazd do Oslo. Spacer, a częściowo przejazd autokarem, aby zobaczyć: Park Vigelanda, wzgórze Holmenkollen, Muzeum Łodzi Polarnej Fram lub Kon-Tiki. Zakwaterowanie w hotelu i kolacja. Dla chętnych wieczorny spacer.

9 DZIEŃ • Śniadanie. Przejazd nadmorską autostradą w kierunku Szwecji. Krótki postój na granicy norwesko-szwedzkiej. Przejazd do Karlskorony na prom w kierunku Gdyni. Odprawa biletowa, zaokrętowanie na prom, zakwaterowanie w kabinach. Kolacja All-inclusive na promie. Czas wolny, by korzystać z propozycji dla gości (część dodatkowo płatnych, cześć w cenie biletu). Nocleg.

10 DZIEŃ • Wczesne śniadanie na promie. Około 7:30 przypłynięcie do Gdyni. Przejazd autokarem do Katowic/Rybnika z dłuższą przerwą obiadową (we własnym zakresie). Zakończenie wycieczki w godzinach wieczornych.                                                     

Cena obejmuje:

•  transport luksusowym autokarem na całej trasie wycieczki  • 2 nocne rejsy promami na trasach Gdynia-Karlskrona-Gdynia •  miejsca w kabinach 2, 3 - osobowych z łazienką •  7 noclegów – hotel 3***/4 **** pok. 2, 3 - osobowych •  9 śniadań i 9 obiadokolacji z napojem, w tym dwie kolacje All-inclusive na promie  •  ubezpieczenie KL, NNW oraz bagażu  •  opieka wykwalifikowanego przewodnika w j. polskim

Cena nie obejmuje:

•  biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat miejscowych, opłat parkingowych i promowych, systemu Tour Audio Guide: 250 PLN (płatne na miejscu w Norwegii) •  Turystyczny Fundusz Gwarancyjny 10 PLN •  ewentualnej dopłaty do pokoju jednoosobowego: 1800 PLN  •  dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji KR z udziału w pielgrzymce (wykupienie polisy w dniu podpisania umowy z BP Galilea Travel) •  dodatkowego ubezpieczenia od chorób przewlekłych CP (wykupienie polisy w dniu podpisania umowy z BP Galilea Travel) •  fakultatywnie w momencie zapisu można zakupić bilet na przejazd pociągiem na trasie Flam-Myrdal (koszt biletu 250 PLN ilość miejsc ograniczona)

ORGANIZATOR ZASTRZEGA SOBIE MOŻLIWOŚĆ ZMIAN W PROGRAMIE

DOSTĘPNE TERMINY

Wybierz termin wyjazdu:

Lp. Termin Pokój Miejsce wyjazdu Cena za osobę

Kontakt bezpośredni

tel. 32 131 86 62
kom. +48 516 145 668

Ubezpieczenie

AXA więcej / niż standard

Dokumenty do pobrania

+ czytaj więcej