MEKSYK GUADALUPE

Zarezerwuj
01.02.2021 - 12.02.2021
1190 usd + 3690 zł

Państwo: Meksyk
Region: Acapulco
Miasto: Meksyk
Transport: Samolot
Profil wyjazdu: pielgrzymka
Touroperator: GalileaTravel
Wyżywienie: śniadanie, obiadokolacja
Zakwaterowanie: hotel
Udogodnienia: basen, TV, telefon, kuchnia, restauracja, sauna, solarium, klimatyzacja indywidualna, bar, jadalnia, kawiarnia, sala telewizyjna, sala wielofunkcyjna, sala bankietowa, sala konferencyjna, internet, business room, taxi, winda,

HOTEL

PIELGRZYMKA DO GUADALUPE TERMIN 01-12.02.2021

MEKSYK - XOCHIMILKO - TEOTIHUACAN – BAZYLIKA GUADALUPE - TENANGO DEL AIRE – OAXAC - CHOLULA – TANATZINTLA – TAXCO  OAXACA - MONTE ALBAN - MITLA – TEOTITLAN – ACAPULCO

TERMIN 01-12.02.2021

1 DZIEŃ: POLSKA – MIASTO MEKSYK

Spotkanie na lotnisku. Pielgrzymkę rozpoczniemy Mszą Świętą w kaplicy na lotnisku Chopina w Warszawie. Odprawa biletowo-bagażowa i wylot w kierunku Meksyku (na pokładzie samolotu obiad, zimne i cieple napoje). Przylot do miasta Meksyk. Odprawa i transfer do hotelu. Zakwaterowanie, obiadokolacja. Dla chętnych krótki spacer i zapoznanie się z okolicą. Nocleg w mieście Meksyk.

2 DZIEŃ: ZOCALO – XOCHIMILKO

Śniadanie. Przejazd do centrum miasta i zwiedzanie placu Zocalo  - główny plac miejski, noszący oficjalną nazwę Plaza de la Constitucion. Część dalsza zwiedzania - Pałac Narodowy
z freskami Diego Riwera. Nawiedzenie Katedry Metropolitańskiej. Msza święta dla całej grupy w jednej z kaplic Katedry. Zwiedzanie Muzeum Antropologii. Pod koniec dnia przejazd do Xochimilco z obiadokolacją na łodzi przy muzyce Mariachis. Powrót do hotelu.


3 DZIEŃ: PLAC TRZECH KULTUR - TEOTIHUACAN – BAZYLIKA GUADALUPE

Śniadanie. Plac Trzech Kultur – miejsce, gdzie Juan Diego zdawał relacje z objawień biskupowi Zumarraga. Przejazd do Bazyliki Najświętszej Marii Panny z Guadalupe. Nawiedzenie i zapoznanie się z historią Sanktuarium – kompleks Bazyliki Najświętszej Marii Panny, dawna Bazylika, a dzisiejsza Świątynia Przebaczenia Jezusa Chrystusa. Bazylika współczesna, w której znajduje się Tilma Juana Diego z odbitym wizerunkiem Matki Bożej z Guadalupe. Następnie przejdziemy do miejsca pochówku Juana Diego. Ogrody Tepeyac z przepiękną fontanną „Ofiarowanie”. Kaplica Der Cerrito, miejsce na które Matka Boża wysłała Juana Diego po kwiaty. Dawny Klasztor Kapucynek. Kaplica Studzienki. Czas na osobistą modlitwę oraz Mszę Świętą dla całej grupy w jednej z kaplic Bazyliki. Przejazd do Teotihuacan - największego prekolumbijskiego miasta Mezoameryki, gdzie znajdują się: Piramida Słońca, Piramida Księżyca, Piramida Pierzastego Węża i zespoły pałacowe z malowidłami na ścianach. Obiadokolacja. Nocleg w mieście Meksyk. 

4 DZIEŃ: TENANGO DEL AIRE – OAXACA

Śniadanie. Przejazd do Tenango del Aire. Miejsce misji polskich Palotynów. Msza święta. Spotkanie z księżmi i poznanie historii misji.  Przejazd do Oaxaca. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

5 DZIEŃ: MONTE ALBAN – MITLA – TULE – TEOTITLAN

Śniadanie. Zwiedzanie prehiszpańskiej stolicy Monte Alban – słynącej z płaskorzeźb tancerzy i grobowców. Przejazd do Mitla – Pałac Gubernatora ze słynną dekoracją geometryczną Greki. Wizyta na rynku rzemiosła lokalnego. Najstarsze i największe drzewo z rodziny sekwoi w Tule, które ma ponad 2000 lat. Przejazd do Teotitlan słynącego z warsztatów tkackichi produktów z wełny, naturalnie barwionych. Tego dnia odwiedzimy również warsztat produkujący słynny mezcal – wódka agawowa z robakiem. Obiadokolacja w restauracji lokalnej – szwedzki stół. Nocleg  w hotelu. (Tego dnia msza święta będzie rano w kościele w Oaxaca, albo w Mitli. zależy od dostępności)

6 DZIEŃ: OAXACA – CHOLULA – TONATZINTLA – PUEBLA

Śniadanie. Zwiedzanie centrum Oaxaca – Katedra, Kościół Santo Domingo z piękną, barokową dekoracją. Kolejnym punktem będzie hala targowa i fabryka czekolady. Przejazd w kierunku Puebla - postój w Cholula, gdzie zobaczymy największą piramidę Mezoameryki, na której Hiszpanie wybudowali kościół. Przejazd do Tonantzintla - słynące z dekoracyjnego, bogato zdobionego kościoła wybudowanego przez Indiani. Dojazd do Puebla. Zakwaterowanie w hotelu. Spacer po centrum miasta. Kościół Santo Domingo z Kaplicą Najświętszej Marii Różańcowej. Msza Święta. Obiadokolacja. Nocleg. 

7 DZIEŃ: PUEBLA – CUERNAVACA – CACAHUAMILPA – TAXCO

Śniadanie. Wyjazd w kierunku Taxco. Krótki postój w Cuernavaca, Msza Święta w katedrze z XVI wieku. Po drodze zwiedzanie jaskiń Cacahuamilpa - jedne z najpiękniejszych jaskiń z niezwykłą salą koncertową, w której śpiewał m.in Placido Domingo. Wizyta w sklepie i warsztacie srebra. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg. 

8 DZIEŃ: TAXCO – ACAPULCO

Śniadanie. Wyjazd do centrum miasta taksówkami typu VW Garbus. Zwiedzanie centrum Taxco – Plac Główny, kościół barokowy Santa Prisca. Msza Święta w kościele św. Pryski. Przejazd do Acapulco. Hotel All inclusive od obiadokolacji. 

9 DZIEŃ: ACAPULCO

Śniadanie. Wypoczynek w jednym z najsłynniejszych kurortów. Znane z pięknych plaż, Quebrada (skoki do wody ze stromych zboczy skalnych) oraz nocnego życia. Wypoczynek All inclusive. Msza Święta (salka hotelowa). Obiadokolacja i nocleg.

10 DZIEŃ: ACAPULCO

Śniadanie. Wypoczynek All inclusive. Msza Święta (salka hotelowa). Wieczorem przejazd na skoki Quebrada. Nocleg.

11 DZIEŃ: ACAPULCO

Śniadanie. Wypoczynek All inclusive. Możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

12 DZIEŃ: ACAPULCO – VISTA HERMOSA – MIASTO MEKSYK

Śniadanie lub suchy prowiant, jeśli wyjazd będzie we wczesnych godzinach porannych. Przejazd do Vista Hermosa, czyli hacjendy, która należała do Korteza. Zwiedzanie tego miejsca oraz udział we Mszy Święta w kaplicy na terenie hacjendy. Poczęstunek. Przejazd do miasta Meksyk (jeśli czas pozwoli pożegnamy się z Guadalupe). Transfer na lotnisko, odlot  do Polski.

13 DZIEŃ: POLSKA

Powrót do kraju. Zakończenie Pielgrzymki

CENA OBEJMUJE:

 • Bilet Warszawa – Mexico City – Warszawa
 • noclegi w hotelach wysokiej klasy 3*** i 4****
 • Hotel Acapulco all-inclusive (położony bezpośrednio przy plaży)
 • wyżywienie (śniadania i obiadokolacje w formie szwedzkiego stołu) podczas wizyty w Acapulco bufet All-inclusive
 • wg. programu zwiedzania przejazdy autokarem, taxówkami lub statkiem
 • Opieka pilota oraz przewodników lokalnych
 • Opieka duchowa kapłana w czasie trwanie pielgrzymki
 • Codzienna Msza święta
 • Ubezpieczenie NNW, KL

CENA NIE OBEJMUJE:

 • Obligatoryjnych kosztów realizacji programu oraz napiwków razem 180 USD/os., płatne w Meksyku u lokalnego kontrahenta)
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji
 • Ubezpieczenia od chorób przewlekłych
 • Fundusz Gwarancyjny 13 PLN
 • Dopłata za pokój jednoosobowy wynosi 550 USD
 • Osobistych wydatków (minibar, telefon)
 • wydatków wszystkich innych nie wymienionych w programie

ORGANIZATOR ZASTRZEGA SOBIE MOŻLIWOŚĆ ZMIAN W PROGRAMIE

DOSTĘPNE TERMINY

Wybierz termin wyjazdu:

Lp. Termin Pokój Miejsce wyjazdu Cena za osobę
1 2021-02-01 - 2021-02-12 MEKSYK Warszawa 1190 usd + 3690 zł Zarezerwuj

Kontakt bezpośredni

tel. 32 131 86 62
kom. +48 516 145 668

Ubezpieczenie

AXA więcej / niż standard

Dokumenty do pobrania

+ czytaj więcej