ZIEMIA ŚWIĘTA

Zarezerwuj
11.10.2020 - 18.10.2020
990 usd

Państwo: Izrael
Region: Tel Aviv
Miasto: Tel Aviv
Transport: Samolot
Profil wyjazdu: pielgrzymka
Touroperator: GalileaTravel
Wyżywienie: śniadanie, obiad, kolacja
Zakwaterowanie: hotel
Udogodnienia: TV, telefon, kuchnia, restauracja, klimatyzacja centralna, klimatyzacja indywidualna, parking, jadalnia, kawiarnia, sala telewizyjna, sala konferencyjna, internet,

HOTEL

PIELGRZYMKA DO IZRAELA SZLAKIEM BIBLIJNYM

NAZARET - HAJFA - KAFARNAUM - JERYCHO - MORZE MARTWE - BETLEJEM - JEROZOLIMA – KANA GALILEJSKA – TABOR – RZEKA JORDAN – GÓRA OLIWNA – AIN KAREM – GÓRA SYJON

DZIEŃ 1. 11.10.2020 KRAKÓW – TEL AVIV – BETLEJEM • Spotkanie pielgrzymów na lotnisku (2 godziny przed odlotem). Przelot do Izraela, lądowanie w Tel Avivie. Przejazd do Betlejem. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg w Betlejem.    
                            
DZIEŃ 2. 12.10.2020 BETLEJEM – JEROZOLIMA – ŚW. GÓRA SYJON • Śniadanie. Dzień rozpoczynamy od przejazdu na Pole Pasterzy i wizyty w miejscu, gdzie Anioł ogłosił Dobrą Nowinę. Następnie przejazd do Bazyliki Bożego Narodzenia, by pomodlić się przy czternastoramiennej gwieździe wskazującej miejsce przyjścia na świat Jezusa. Kolejnym punktem dnia będzie wizyta w Grocie Mlecznej. Jest to miejsce, do którego pielgrzymują kobiety, by wypraszać i zawierzać Bogu dar macierzyństwa. Przejazd do Jerozolimy i przejście pod Ścianę Płaczu. Spacer zakończymy w Wieczerniku, czyli miejscu, gdzie Chrystus wraz z Apostołami spożył Ostatnią Wieczerzę. W tym dniu odwiedzimy również Opactwo Zaśnięcia NMP, a po nim synagogę monumentu króla Dawida. Ostatnim punktem będzie kościół św. Piotra „in Gallicantu” – miejsce płaczu św. Piotra po zaparciu się Jezusa. Przejazd na obiadokolację i nocleg w  Betlejem. Przejazd na obiadokolację i nocleg w Betlejem.    
                                
DZIEŃ 3. 13.10.2020 TABOR – HAJFA – KANA GALILEJSKA – NAZARET – TYBERIADA • Śniadanie. Pierwszym punktem dnia będzie Góra Tabor i wizyta w Bazylice Przemienienia Pańskiego. Przejazd do Hajfy – miasta, w którym znajduje się trzeci co do wielkości port Izraela, uniwersytet oraz słynne Ogrody Bahaitów. Następnie przejazd na Górę Karmel do klasztoru karmelitów bosych „Stella Maris”. Kolejnym punktem dnia   będzie Kana Galilejska, gdzie małżonkowie odnowią swoje przyrzeczenia. Przejazd do Nazaretu, by odwiedzić bazylikę z grotą Zwiastowania NMP oraz kościół św. Józefa. Przejazd na obiadokolację i nocleg w Nazarecie lub Tyberiadzie.    
                        
DZIEŃ 4. 14.10.2020 NAZARET – TYBERIADA – KAFARNAUM – BETLEJEM • Śniadanie. Przejazd na Górę Ośmiu Błogosławieństw, gdzie przypomnimy sobie ciągle aktualne wskazania Jezusa dotyczące szczęśliwego życia. Następnie przejazd do Tabghi i nawiedzenie kościoła Rozmnożenia Chleba i Ryb oraz kościoła Prymatu św. Piotra. Spacer po Kafarnaum nazywanym „Miastem Jezusa”. Obiad – ryba św. Piotra. Kolejnym punktem pielgrzymki będzie rejs po jeziorze Genezaret. Wieczorem przejazd na obiadokolację i nocleg w Betlejem.    
                                        
DZIEŃ 5. 15.10.2020 JERYCHO – RZEKA JORDAN – MORZE MARTWE – BETLEJEM • Śniadanie. Przejazd do Jerycha, by spojrzeć na panoramę Góry Kuszenia i sykomorę Zacheusza. Kolejnym ważnym punktem będzie odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych w rzece Jordan. Następnie przejazd nad Morze Martwe i czas na kąpiel. Przejazd przez Pustynię Judzką. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

DZIEŃ 6. 16.10.2020 JEROZOLIMA – GÓRA OLIWNA – AIN KAREM • Śniadanie. Przejazd na Górę Oliwną – wizyta w miejscu Wniebowstąpienia Pańskiego. Przejście do kościoła „Pater Noster”, a potem zejście drogą   Niedzieli Palmowej do kościoła Dominus Flevit – tu Pan zapłakał nad losem Jerozolimy. Przejście do Ogrójca – Getsemani i Bazylika Narodów, czyli kościół Agonii Chrystusa. Później nawiedzenie Grobu Maryi i groty zdrady
Judasza. Przejazd do Ain Karem – miasta rodzinnego Zachariasza i Anny. Dojście do Sanktuarium Nawiedzenia, które upamiętnia wizytę Najświętszej Maryi Panny u swojej krewnej – św. Elżbiety. Następnie wizyta w kościele  św. Jana Chrzciciela, wewnątrz którego znajduje się grota tradycyjnie uznawana za miejsce narodzin św. Jana Chrzciciela. Kolacja i nocleg w Betlejem.

DZIEŃ 7. 17.10.2020 JEROZOLIMA – STARE MIASTO • Śniadanie. Przejazd do Jerozolimy. Pierwszym punktem będzie kościół św. Anny – miejsce narodzin Matki Bożej, następnie zobaczymy ruiny dawnej sadzawki    Betesda. Przejście do kaplicy Biczowania i Włożenia Krzyża, gdzie rozpoczniemy nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami Starej Jerozolimy. W Bazylice Bożego Grobu czas na indywidualną modlitwę. Ostatnim punktem dnia będzie czas wolny na zakup pamiątek i dewocjonaliów. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.  

DZIEŃ 8. 18.10.2020 TEL AVIV – WROCŁAW • Śniadanie. Przejazd na lotnisko. Odprawa biletowo-bagażowa, wylot do Wrocławia. Transfer do parafii. Zakończenie pielgrzymki.

CENA ZAWIERA:

 • Przejazd autokarem z i na lotnisko;
 • Przelot samolotem rejsowym liniami LOT;
 • Przejazd luksusowym autokarem na całości trasy;   
 • 8 śniadań i 8 obiadokolacji, 6 obiadów;
 • 7 noclegów – hotel 3*** w pok. 2, 3 - osobowych;
 • Lunch ryba św. Piotra;
 • Opiekę duszpasterza;
 • Opiekę polskiego pilota;
 • Ubezpieczenie KL, OC, NNW.

CENA NIE ZAWIERA:

 • Płatne na miejscu u pilota 190 usd (zestaw audio guide, obiady, bilety wstępu i napiwki);
 • Ewentualnej dopłaty do pokoju jednoosobowego 200 usd;
 • Opłaty na Fundusz Gwarancyjny 13 zł.

W związku z nowelizacją Ustawy o usługach turystycznych w brzmieniu od 26.11.2016 - art. 10f ust. 3 z dniem 26 listopada 2016 r. do cen imprez organizowanych i sprzedawanych przez Wakacje Fly Mariusz Wijas doliczana będzie składka, którą biuro będzie w całości odprowadzać na TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY.
TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY to tzw. II filar zabezpieczenia finansowego organizatorów turystyki i pośredników turystycznych. Celem utworzenia TURYSTYCZNEGO FUNDUSZU GWARANCYJNEGO jest zapewnienie środków na pokrycie kosztów powrotu do kraju oraz zwrot wpłat za niezrealizowane i przerwane imprezy turystyczne dla klientów biur podróży, które utracą płynność finansową i ogłoszą niewypłacalność. Składki są zależne od miejsca docelowego imprezy i typu transportu i zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Sportu i Turystyki są to następujące kwoty:
1.   15 PLN/os – za imprezy samolotowe czarterowe za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską
2.   13 PLN/os – za imprezy nie czarterowe realizowane poza Europę
3.   10 PLN/os – za imprezy autokarowe i oparte o loty rejsowe w Europie za wyjątkiem krajów mających granicę lądową z Polską

 • Dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji KR z udziału w pielgrzymce (wykupienie polisy w dniu podpisania umowy z BP „Galilea Travel”);
 • Dodatkowego ubezpieczenia od chorób przewlekłych CP (wykupienie polisy w dniu podpisania umowy z BP „Galilea Travel”);
 • Wycieczki fakultatywnej Jerozolima nocą 25 usd;

ORGANIZATOR ZASTRZEGA SOBIE MOŻLIWOŚĆ ZMIAN W PROGRAMIE

UWAGA!

Istniej możliwość uregulowania wpłaty w walucie PLN.

DOSTĘPNE TERMINY

Wybierz termin wyjazdu:

Lp. Termin Pokój Miejsce wyjazdu Cena za osobę

Kontakt bezpośredni

tel. 32 131 86 62
kom. +48 516 145 668

Ubezpieczenie

AXA więcej / niż standard

Dokumenty do pobrania

+ czytaj więcej