GRECJA

Zarezerwuj
22.09.2022 - 29.09.2022
845 euro

Państwo: Grecja
Region: Riwiera Olimpijska
Miasto: ATENY - TERMOPILE – DELFY
Transport: Samolot
Profil wyjazdu: pielgrzymka
Touroperator: GalileaTravel
Wyżywienie: śniadanie, obiadokolacja
Zakwaterowanie: hotel
Udogodnienia: basen, TV, telefon, kuchnia, restauracja, parking, jadalnia, kawiarnia, sala telewizyjna, sala konferencyjna, internet, winda,

HOTEL

PIELGRZYMKA DO GRECJI ŚLADAMI ŚWIĘTEGO PAWŁA

ATENY - TERMOPILE – DELFY - KALAMBAKA - METEORY - VERIA - TESALONIKI - KAVALA - FILIPPI  - RIWIERA OLIMPIJSKA - PELOPONEZ - MYKENY - NAFPLIO - TOLO - KORYNT

1. Dzień 22.09.2022         WARSZAWA - ATENY
Zbiórka na lotnisku w Warszawie, odprawa, wylot do Grecji. Przylot do Aten (ok 21:45), przejazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja i nocleg w Atenach. (-,-,K)
 
2. Dzień 23.09.2022         ATENY - TERMOPILE - DELFY
Śniadanie. Zwiedzanie Aten: zobaczymy zmianę warty pod Parlamentem (przy Grobie Nieznanego Żołnierza), Stadion Panatenajski, tryptyk Ateński, Łuk Cesarza Hadriana. Msza święta w Katedrze ok 10:30, zwiedzanie Akropolu i Areopagu, skąd przemawiał do Ateńczyków św. Paweł. Przejazd w stronę Termopil, do historycznego miejsca bitwy miedzy Grekami i Persami. Postój pod pomnikiem Króla Sparty – Leonidasa. Przejazd do hotelu. Kolacja i nocleg w Delfach. (Ś,-,K)
 
3. Dzień 24.09.2022         DELFY - KALAMBAKA
Śniadanie. Zwiedzanie Delf, które uważane były za Środek Ziemi. Tu słynna Wyrocznia delficka przepowiadała przyszłość, tutaj także odbywały się słynne Igrzyska pytyjskie. Były one drugim co do ważności po igrzyskach olimpijskich wydarzeniem o charakterze religijno-sportowym w starożytnej Grecji. Po zwiedzaniu przejazd do hotelu na kolację i nocleg w Kalambace. (Ś,-,K)
 
4. Dzień 25.09.2022         KALAMBAKA - METEORY -  VERIA - TESALONIKI 
Msza święta w hotelu. Po śniadaniu przejazd w monumentalne Meteory. Objedziemy szczyty skalnych turni, tak, aby każdy mógł zobaczyć 6 zachowanych do dnia dzisiejszego monastyrów. Wchodząc do bizantyjskiej cerkwi, zwiedzimy jedno z najważniejszych muzeum oraz refektarz. Przejazd przez Verie na północ. Krótki postój przy ołtarzu świętego Pawła. Przejazd do nieformalnej stolicy północnej Grecji i jednego z piękniejszych miast Hellady – Tesalonik, które były jedną z pierwszych gmin chrześcijańskich, do której święty Paweł skierował dwa ze swoich listów i dwukrotnie ją odwiedził. Zobaczymy m.in. takie budowle jak: Biała Wieża – symbol miasta oraz zabytki bizantyjskiej i wczesnochrześcijańskiej architektury wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, wśród których jednym z najcenniejszych jest Bazylika św. Dymitra z zespołem katakumb, w których więziono świętego, Łuk i Mauzoleum Galeriusza – późniejszy kościół św. Jerzego. Przejazd do hotelu, kolacja i nocleg w Tesalonikach. (Ś,-,K)
 
5. Dzień 26.09.2022         TESALONIKI  - KAVALA - FILIPPI - RIWIERA OLIMPIJSKA
Śniadanie. Przejazd do Kavali, miasta do którego dotarł św. Paweł wraz z Sylasem i Tymoteuszem podczas swej pierwszej podróży do Europy (pomnik świętego Pawła, stary port i akwedukt) oraz do Filippi – starożytnego miasta Filipa Macedońskiego, które trzykrotnie odwiedził św. Paweł i którego mieszkankę – Lidię ochrzcił jako pierwszą Europejkę, a do mieszkańców – Filipian skierował jeden ze swych Listów. Zobaczymy teren wykopalisk ze śladami starożytności: forum, amfiteatr, dwie bazyliki oraz kryptę - prawdopodobne "więzienie św. Pawła". Msza święta w Filippi. Przejazd na Riwierę Olimpijską na kolację i nocleg. (Ś,-,K)
                                                                                                                                      
6. Dzień 27.09.2022         RIWIERA OLIMPIJSKA - PELOPONEZ - MYKENY - NAFPLIO - TOLO
Wczesne śniadanie. Wyjazd na Peloponez. Po drodze zwiedzanie Myken, korzeni naszej kultury, z monumentalnym grobowcem Agamemnona. Przejazd do Nafplio, pierwszej stolicy niepodległej Grecji, spacer po starówce. Msza święta, kolacja i nocleg w hotelu w Tolo. (Ś,-,K)
                                                                                                                                     
7. Dzień 28.09.2022         TOLO
Śniadanie. Dzień wolny, czas na wypoczynek. Dla chętnych, fakultatywnie rejs na najpiękniejsze wyspy zatoki sarońskiej: Hydre i Spetses. Kolacja i nocleg w hotelu w Tolo. (Ś,-,K)
 
8. Dzień 29.09.2022         TOLO - KORYNT - WARSZAWA
Śniadanie, a po nim wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Starożytnego Koryntu, który kojarzony jest głównie ze św. Pawłem i jego ewangelizacją Europy. Tutaj założył największą gminę żydowską i tutaj spędził, aż 18 miesięcy. Zwiedzimy agore z bema (mownicą), z której przemawiał do Koryntian, zobaczymy świątynię Apollona z VI w p.n.e., poznamy historie Heter, które służyły Afrodycie. 
Postój nad Kanałem Korynckim, który jest fenomenem stworzonym przez człowieka. Łączy dzisiaj 2 morza, Jońskie z Egejskim oraz skraca podróż statkom z Europy do Afryki. Przejazd na lotnisko. Powrót do Polski. (Ś,-,-)

CENA ZAWIERA:

 • przelot liniami greckimi lotniczymi: bagaż rejestrowany 23 kg + bagaż podręczny 8 kg;
 • opłaty lotniskowe;
 • zakwaterowanie: 7 noclegów w hotelach 3* i 4* na terenie Grecji ( pokoje 2,3 osobowe z łazienkami;
 • wyżywienie 2 x dziennie, śniadanie i obiadokolacja, 2 x All Inclusive, pierwszy i ostatni posiłek – zgodnie z rozkładem lotów (napoje do obiadów i kolacji dodatkowo płatne);
 • transfer w Grecji autokarem z klimatyzacją;
 • koszty trasy – autostrady i ew. przeprawy promowe itp;
 • opiekę przewodnika w jęz. Polskim;
 • opiekę duchową Kapłana;
 • możliwość uczestnictwa we mszy świętej;
 • bezpieczenie UNIQA KL + NNW + OC + CP + kwarantanna i izolacja + covid;
 • znak grupy, certyfikat pielgrzyma;
 • zestaw tour audio-guide;
 • obowiązkowa opłata TFG 13 zł/os;
 • obowiązkowa opłata TFP 13 zł/os.

CENA NIE ZAWIERA:

 • dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji KR z udziału w pielgrzymce, (wykupienie polisy w dniu podpisania umowy z BP Galilea Travel);
 • kosztów realizacji programu (razem 150 EUR);
 • dopłaty za pokój jednoosobowy 200 EUR

Imprez fakultatywnych: rejs na wyspy: Hydre i Spetses 34 eur/os, wydatków osobistych.

UWAGI:

Zasady wjazdu do Grecji:
Link do aktualnych zasad wjazdu i wyjazdu: https://www.gov.pl/web/dyplomacja/grecja
Prosimy mieć na uwadze, że warunki wjazdowe (m.in. obostrzenia z tytułu Covid-19) mogą ulegać zmianie. W przypadku konieczności wykonania testu/testów – jego/ich koszt i wykonanie leżą po stronie uczestnika.
Ubezpieczenie KL UNIQA 
– ubezpieczenie kosztów leczenia w trakcie wyjazdu jest zawarte w cenie pielgrzymki – do max. kwoty 30 000 EUR  
– ubezpieczenie to obejmuje zachorowanie na Covid19. Dotyczy to sytuacji, gdy ktoś w czasie wyjazdu dostał objawów, wymaga konsultacji lekarskiej, lekarz skierował go na test i otrzymał wynik pozytywny. Wówczas zarówno pomoc lekarska, ewentualna hospitalizacja, jak i izolacja oraz późniejszy powrót  do Polski są objęte ubezpieczeniem. 

Dodatkowe ubezpieczenie od rezygnacji z wyjazdu 
– istnieje możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia od rezygnacji z wyjazdu w dniu podpisania umowy – obejmującego także zachorowanie na Covid19  
– koszt tego ubezpieczenia to 3% ceny wyjazdu lub 6% z dodatkową opcją chorób przewlekłych
Paszport 
– NIE WYMAGANY
Ceny podane w przeliczeniu na kurs z dnia 23.11.2021 roku oraz o bieżące ceny paliwa i pozostałych opłat.

ORGANIZATOR ZASTRZEGA SOBIE MOŻLIWOŚĆ ZMIAN W PROGRAMIE

DOSTĘPNE TERMINY

Wybierz termin wyjazdu:

Lp. Termin Pokój Miejsce wyjazdu Cena za osobę
1 2022-09-22 - 2022-09-29 WARSZAWA 845 euro Zarezerwuj

Kontakt bezpośredni

kom. +48 516 145 668

Ubezpieczenie

UNIQA Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.

Dokumenty do pobrania

+ czytaj więcej