NORWEGIA KRAINA FIORDÓW

Zarezerwuj
18.08.2024 - 25.08.2024
220 euro + 8000 zł

Państwo: Norwegia
Region: Oslo
Miasto:
Transport: Samolot
Profil wyjazdu: pobyt wypoczynkowy
Touroperator: GalileaTravel
Wyżywienie: śniadanie, obiadokolacja
Zakwaterowanie: hotel
Udogodnienia: TV, telefon, kuchnia, restauracja, klimatyzacja centralna, parking, kawiarnia, sala konferencyjna, internet, winda,

HOTEL

NORWEGIA KRAINA FIORDÓW

OSLO – BERGEN – HARDANGERFJORD – VOSS – GUDVANGEN – FLAM – LAERDAL
SOGNEFJORD – BURGUND – HELLESYLT – GEIRANGER – ALESUND – LILLEHAMMER

 

DZIEŃ 1. KRAKÓW - OSLO

Zbiorka na lotnisku w Katowicach. Przelot do Oslo. Zwiedzanie stolicy Norwegii: Zamek Królewski, Opera, Ratusz. Wizyta w katedrze św. Olafa. Kolacja w hotelu, a po niej możliwość spaceru w nocnej scenerii pięknego centrum miasta. Nocleg.

DZIEŃ 2. BERGEN

Po śniadaniu przejazd malowniczą trasą do stolicy Norweskich Fiordów - Bergen, która wiedzie przez największy płaskowyż północnej Europy – Hardangenvidda. Zatrzymamy się przy wodospadzie Vøringsfossen liczącym 182 metry , który uznany jest najwyższym wodospadem Norwegii. Zjazd stromą i krętą drogą Kanionem Mabodalen do Eidfjord. Następnie przejazd najdłuższym mostem w Norwegii. Kolacja i nocleg w Hardangerfjord.

DZIEŃ 3. FLAM

Śniadanie. Przejazd do Bergen, który określany jest Miastem Siedmiu Wzgórz. Wjazd kolejką na wzgórze Floyen, spacer po hanzeatyckim nadbrzeżu będącym zabytkiem klasy „O” na liście UNESCO, a następnie czas wolny na targu rybnym. Część dalsza urokliwych przejazdów poprowadzi przez górskie tereny w kierunku Sognefjord, w pobliżu wodospadu Tvindefossen, miejscowość Voss, Gudvangen, Flam. Fakultatywnie możliwa podróż sławnym pociągiem Flåmsbana z panoramicznymi widokami na trasie Flåm-Myrdal- Flåm (deklaracja w momencie zapisu). Kolacja i nocleg w hotelu nad Sognefjord.

DZIEŃ 4. BURGUND

Śniadanie. Przejazd do Borgund, by zobaczyć, zbudowany w typowo norweskim stylu, kościół Stavkirke. Następnym punktem będzie rejs promem z Fodnes do Manheller przez najdłuższy i najgłębszy fiord Norwegii – Sognefjord. Przejazd tunelem pod największym lodowcem Europy – Jostedalsbreen w kierunku Innvikfjord. Z miejscowości Olden skierujemy się w stronę lodowca Briksdal. Spacer do jeziora, który znajduje się pod lodowcem Briksdal – spacer zajmuje około 2,5-3 godzin (dla osób mających problem z chodzeniem istnieje możliwość - za dodatkową opłatą – przejazdu samochodem). Kolacja i nocleg w hotelu nad Invikfjord.   

DZIEŃ 5. HELLESYLT - ALESUND

Śniadanie. Wyjazd do Hellesylt. Na trasie krótki postój przy najgłębszym jeziorze Europy – Hornindalsvatnet. Po dotarciu do Hellesylt odbędziemy rejs wzdłuż najsłynniejszego i najpiękniejszego fiordu Norwegii, wpisanego na listę UNESCO (trasa Hellesylt – Storfjord i Geirangerfjord do Geiranger). Wjazd na punkt widokowy nad Gejrangerfjord. Przejazd Droga Orłów, przeprawa promowa Eidsdal-Linde. Przyjazd do Alesund – dwukrotnie uznanego przez
samych Norwegów za najpiękniejsze miasto Norwegii. Spacer na punkt widokowy Aksla. Kolacja i nocleg w hotelu.

DZIEŃ 6. DOLINA TROLI

Śniadanie. Wjazd na przełęcz nad słynną Drogą Trolli, spacer na punkt widokowy, wizyta w nowoczesnym centrum informacji. Zjazd tzw. Drabiną Trolli wśród licznych wodospadów. Postój pod najwyższą skalną ścianą Europy – Ścianą Trolli. Przejazd bajecznymi Dolinami Romsdalen i Gudbrandsdalen wzdłuż rzeki Lagen. Przejazd wzdłuż Parku Narodowego Rondane, który jest najstarszym parkiem narodowym Norwegii i w którym żyją stada dzikich reniferów. Kolacja i nocleg w hotelu pośród górskich szczytów lub w Lillehammer/Hamar.

DZIEŃ 7. OSLO

Śniadanie. Spacer po terenach olimpijskich z 1994 r. w Lillehammer. Przejazd do Oslo. Spacer, a częściowo przejazd autokarem, aby zobaczyć: Park Vigelanda, wzgórze Holmenkollen, Muzeum Łodzi Polarnej Fram lub Kon-Tiki. Zakwaterowanie w hotelu i kolacja. Dla chętnych wieczorny spacer.

DZIEŃ 8. OSLO - KRAKÓW

Śniadanie. Przejazd na lotnisko w Oslo. Przelot do Katowic. Zakończenie pielgrzymki.

CENA ZAWIERA:

 • Przelot samolotem rejsowym Katowice – Oslo (bagaż rejestrowany 20kg)
 • Opłaty lotniskowe;
 • 7 nocy w hotelach 3/4* w Norwegii w pokojach 2-os. z łazienkami
 • Wyżywienie HB w hotelach: 7 śniadań, 7 kolacji (kawa/herbata, woda)
 • Wszystkie przeprawy promowe, opłaty portowe, mostowe i tunelowe oraz parkingowe
 • Opiekę wykwalifikowanego polskiego pilota / przewodnika podczas trwania wycieczki
 • Autokar podczas trwania wycieczki
 • Ubezpieczenie KL 30 000 euro, NNW 4 000 euro + OC 30 000 euro + bagaż 400 euro + (CP 30 000 euro choroby przewlekłe) + kwarantanna 1000 euro + izolacja 1000 euro + covid;
 • Opłata na Fundusz Gwarancyjny TFG i TFP.

CENA NIE ZAWIERA:

 • Ewentualnej dopłaty do pokoju jednoosobowego 2200 pln;
 • Przejażdżka samochodem pod lodowiec Briksdal: (w 2 strony): 150 PLN/os. / (w 1 stronę)
  100 PLN/os. – płatne u pilota na miejscu
 • Dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji KR z udziału w pielgrzymce 3% wartości imprezy turystycznej lub KR z rozszerzeniem o choroby przewlekłe 6% wartości imprezy turystycznej (możliwość wykupienia polisy w BP „Galilea Travel” na 31 dni przed wyjazdem);

DODATKOWE OPŁATY:

 • Pociąg Flamsbana: 400 PLN/os.
 • Wstęp do Fram: 65 PLN/os.
 • Wstęp do Kon-Tiki: 65 PLN/os.

ORGANIZATOR ZASTRZEGA SOBIE MOŻLIWOŚĆ ZMIAN W PROGRAMIE

DOSTĘPNE TERMINY

Wybierz termin wyjazdu:

Lp. Termin Pokój Miejsce wyjazdu Cena za osobę
1 2024-08-18 - 2024-08-25 KRAKÓW 220 euro + 8000 zł Zarezerwuj

Kontakt bezpośredni

kom. +48 516 145 668

Ubezpieczenie

UNIQA Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.

Dokumenty do pobrania

+ czytaj więcej