GRECJA FILOZOFÓW

28.06.2024 - 06.07.2024
1350 euro

Państwo: Grecja
Region: Riwiera Olimpijska
Miasto: ATENY - TERMOPILE – DELFY
Transport: Samolot
Profil wyjazdu: pobyt wypoczynkowy
Touroperator: GalileaTravel
Wyżywienie: śniadanie, obiadokolacja
Zakwaterowanie: hotel
Udogodnienia: basen, TV, telefon, kuchnia, restauracja, parking, jadalnia, kawiarnia, sala telewizyjna, sala konferencyjna, internet, winda,

HOTEL

GRECJA FILOZOFÓW

ATENY - DELFY - THESSALONIKI - KAVALIA - FILIPPI - OURANOPOLIS - BEREI - METEORY - STAGIRA - HAGIA SOFIA

 

DZIEŃ 1. WARSZAWA - ATENY

Przylot do Aten. Zakwaterowanie, zimna plyta w pokojach.

DZIEŃ 2. ATENY - DELFY

Po śniadaniu przejazd do Aten, zwiedzanie części rzymskiej: Stadionu Panatenajskiego, Łuku Cesarza Hadriana, odeonu Herodosa Attyka oraz części Hellenistycznej czyli mitycznego Wzgórza Akropolu. Objazd miasta ze zmianą warty pod Parlamentem. Czas wolny na Place – dzielnicy rzemiosła oraz muzyki. Przejazd do Delf. Zakwaterowanie i kolacja.  

DZIEŃ 3. DELFY

Po śniadaniu przejazd do Delf, zwiedzanie miejsca, w którym przepowiadała najbardziej z popularnych wróżek – Pytia, gdzie odbywały sie Igrzyska Pytyjskie oraz gdzie czczono Apollina, który uwolnił to miejsce od „pytona”. Zakwaterowanie w Delfach. Kolacja.  

DZIEŃ 4. THESSALONIKI

Po śniadaniu przejazd na zwiedzanie Thessalonik. Rozpoczniemy od Mszy Świętej w Kościele Katolickim (wykład). Po liturgii objazd miasta. Będziemy mieli okazję podziwiać mury obronne z imponującą wieżą Łańcuchową sięgające górnej części miasta, Łuk Galeriusza, Białą Wieżę, Plac Arystotelesa, jeden z najstarszych kościołów bizantyjskich w Thessalonikach, Hagia Sofia (wejście do środka ograniczone), cerkiew św. Demetriusza, wpisany na Listę Światowego dziedzictwa UNESCO) – niekoniecznie (patrz wyżej). Kolacja i nocleg w hotelu.                        

DZIEŃ 5. KAVALI - FILIPPI

Przejazd na zwiedzanie Kavali i Filippi. Kavala znana była przez 1600 lat, jako Neapolis, następnie jako Christoupolis, a dopiero od XVI jako Kavala. Nad miastem góruje bizantyjski zamek, ulice przecina wybudowany przez Sulejmana Wspaniałego akwedukt. To tutaj podczas ewangelizacji Europy św. Paweł postawił swe pierwsze kroki po przypłynięciu do portu (spotkanie na terenie zamku). Przejazd do Filippi – Msza Święta i wykłady w miejscu, w którym św. Paweł ochrzcił pierwszą Europejkę o imieniu Lidia. Zakwaterowanie w Kavali. Kolacja.  

DZIEŃ 6. OURANOPOLIS - KAVALI

Po śniadaniu przejazd do Ouranopolis i rejs wzdłuż Mt. Athos, który jest unikatowym miejscem na skalę światową – autonomicznym państwem mnichów i pustelników. Podczas rejsu posłuchamy ciekawostek o każdym z klasztorów, życiu mnichów oraz samym półwyspie. Zejście ze statku i przejazd w stronę Stagiry, miejsca w którym odnaleziono grób Arystotelesa (filozofa i nauczyciela Aleksandra Wielkiego). Powrót do hotelu w Kavali. Kolacja.  

DZIEŃ 7. BEREI - METEORY

Po śniadaniu przejazd do Berei, miasta w którym schronił się św. Paweł oraz Sylas przed Salonickimi Żydami. Msza Święta przy ołtarzu przy mozaice św. Pawła. Przejazd do Kalambaki – do klasztorów osadzonych na skalnych turniach – Meteorów. Zwiedzimy bizantyjskie dzieło sztuki. Co prawda z 24 monastyrów i pustelni do dnia dzisiejszego zachowało się tylko 6, ale miejsce z łatwością przeniesie nas w mroczne wieki Bizancjum oraz czas ascezy. Objedziemy szczyty, tak aby można było podziwiać wszystkie klasztory. Wejdziemy do wnętrza jednego z największych, aby poczuć wyjątkowość Meteorów. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja.          

DZIEŃ 8. KORYNT - THERMOPILE

Po śniadaniu przejazd w stronę poludnia. Po drodze zwiedzanie Starożytnego Koryntu, w którym św. Paweł z Tarsu spędził 18 miesięcy. Tutaj założył największą gminę żydowską oraz nauczał starając się wpłynąć na jakość życia ówczesnego społeczeństwa. Przejazd w stronę Thessalonik. Po drodze postój pod pomnikiem Leonidasa w Thermopilach - miejsca historycznej bitwy 480 r p.n.e. Przejazd do Nafplio. Msza Święta w kościele katolickim w Nafplio – pierwszej stolicy niepodległej Grecji. Spacer z przewodnikiem po starówce i powrót do hotelu. Zakwaterowanie w Kolacja w hotelu.  

DZIEŃ 8. ATENY - WARSZAWA

Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd na zwiedzanie Myken z grobem Agamemnona, cytadela i Brama Lwic. Przejazd na lotnisko.

CENA ZAWIERA:

 • Przelot samolotem;
 • Przejazd luksusowym autokarem na całości trasy;
 • 8 śniadań, 8 obiadokolacji;
 • 8 noclegów – hotel 3*** w pok. 2, 3 - osobowych;
 • Opiekę duszpasterza;
 • Opiekę pilota;
 • Ubezpieczenie KL 20 000 euro, NNW 2 000 euro + OC 20 000 euro + bagaż 200 euro + (CP 20 000 euro choroby przewlekłe) + kwarantanna 1000 euro + izolacja 1000 euro + covid;
 • Opłata na Fundusz Gwarancyjny TFG i TFP.
 • Bilety wstępów

CENA NIE ZAWIERA:

 • Ewentualnej dopłaty do pokoju jednoosobowego 200 usd;
 • Dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji KR z udziału w pielgrzymce 3% wartości imprezy turystycznej lub KR z rozszerzeniem o choroby przewlekłe 6% wartości imprezy turystycznej (możliwość wykupienia polisy w BP „Galilea Travel” na 31 dni przed wyjazdem);
 • Wycieczki fakultatywnej Jerozolima nocą 35 usd.

ORGANIZATOR ZASTRZEGA SOBIE MOŻLIWOŚĆ ZMIAN W PROGRAMIE

Kontakt bezpośredni

kom. +48 516 145 668

Ubezpieczenie

UNIQA Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.

Dokumenty do pobrania

+ czytaj więcej