MEDJUGORIE & ITALIA

28.06.2024 - 08.07.2024
540 euro + 2300 zł

Państwo: Włochy
Region:
Miasto: BARI
Transport: Autokar
Profil wyjazdu: pobyt wypoczynkowy
Touroperator: GalileaTravel
Wyżywienie: śniadanie, obiadokolacja
Zakwaterowanie: hotel
Udogodnienia: basen, kuchnia,

HOTEL

PIELGRZYMKA DO MEDJUGORIE I ITALY

VELEHRAD - BUDAPESZT - RIJRCA - JEZIORA PLITWICKIE - SZYBENIK - MEDJUGORIE - DUBROWNIK - BARI - ARBEROBELLO - SAN GIOVANI ROTONDO - MONTE SAN ANGELO - LORETO - ASYŻ - LA VERNA - PADWA 

Dzień 1     VALEHRAD - BUDAPESZT
Rozpoczęcie pielgrzymki od zbiórki uczestników i wyjazdu w godzinach porannych. Przejazd do urokliwej miejscowości Velehrad, znanej ze związku z działalnością Świętych Cyryla i Metodego. Tam nawiedzimy bazylikę, uhonorowaną przez Jana Pawła II „Złotą Różą”. Następnie ruszymy do Budapesztu na obiadokolację i nocleg.
 
Dzień 2     BUDAPESZT - RIJECA
Po śniadaniu krótkie zwiedzanie Budapesztu, a następnie podróż w okolice Rijeca. Obiadokolacja i nocleg.
 
Dzień 3    PLITWICE 
Po śniadaniu wizyta w Sanktuarium Matki Bożej Trsatskiej. Następnie ruszymy na zwiedzanie Plitwic, gdzie czeka nas niezapomniana przygoda w Parku Narodowym Jezior Plitwickich, wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa Przyrodniczego UNESCO. Przejazd na obiadokolację i nocleg.
 
Dzień 4     SZYBENIK - MEDJUGORIE
Po śniadaniu przejazd do Szybenika. Spacer po Starym Mieście, malowniczo położonym nad Kanałem Szybenickim. Zobaczymy gotycko-renesansową Katedrę św. Jakuba. Czas na podziwianie uliczek staromiejskich, Pałacu Biskupiego, Pałacu Rektorów, loggii miejskiej. Następnie podróż do Medjugorje na obiadokolację i nocleg.
 
Dzień 5     MEDJUGORIE
Śniadanie, a następnie dzień poświęcony osobistej refleksji i modlitwom w kościele św. Jakuba, centralnym miejscu życia modlitewnego każdego pielgrzyma. W kościele zobaczymy witraże ukazujące 14 scen życia Maryi Dziewicy oraz sceny związane z objawieniami. Weźmiemy udział w Mszy św. oraz procesji różańcowej na Górę Objawień w Podbrdo, miejscu pierwszych objawień Matki Bożej. Czas spędzony u podnóża góry, gdzie znajduje się jeszcze jedno miejsce objawień, na którym postawiono Niebieski Krzyż, często owocuje osobistą przemianą serc pielgrzymów. Wieczorem obiadokolacja i nocleg.
 
Dzień 6     DUBROWNIK - BARI
Wczesny przejazd do Dubrownika, „Perły Adriatyku” (UNESCO). Krótkie zwiedzanie miasta, a potem przejście na prom do Bari. Dzienna przeprawa promowa. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Bari.
 
Dzień 7     BARI - ALBEROBELLO
Śniadanie. Następnie zwiedzanie Bari z zabytkową bazyliką, w której spoczywają relikwie św. Mikołaja oraz gdzie znajduje się grobowiec królowej Bony. Świątynia ta uważana jest za symbol miasta i jeden z najcenniejszych zabytków architektury romańskiej we Włoszech. Jest celem pielgrzymek dla katolickich i prawosławnych wiernych. Następnie wizyta w Alberobello, miasteczku słynącym z unikatowych trulli (domy z podstawą w kształcie koła oraz stożkowymi dachami krytymi kamiennym łupkiem), które wpisano na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Czas wolny, po którym przejazd do San Giovanni Rotondo na obiadokolację i nocleg.
 
Dzień 8     SAN GIOVANI ROTONDO - MONTE SAN ANGELO 
Po śniadaniu pobyt w San Giovanni Rotondo obejmie nawiedzenie sanktuarium św. Ojca Pio. Poznamy miejsca, w których Święty prowadził pełne dobroci i poświęcenia życie. Nawiedzimy świątynię klasztorną p.w. Matki Bożej Łaskawej, gdzie św. Ojciec Pio otrzymał stygmaty i gdzie przez 52 lata spowiadał i sprawował Eucharystię. Przejście przez starą część klasztornej świątyni, muzeum z celą Świętego oraz nowy kościół z ciałem o. Pio. Czas na modlitwę i zadumę. Następnie podróż do Monte SantAngelo na modlitwę w grocie św. Michała Archanioła. Powrót na obiadokolację i nocleg.
 
Dzień 9     LORETO - ASYŻ
Po śniadaniu przejazd do Loreto. Nawiedzenie Bazyliki Świętego Domku Matki Bożej z czasem na indywidualną modlitwę. Przejazd na obiadokolację i nocleg do Asyżu. 
 
Dzień 10     ASYŻ - LA VERNA
Po śniadaniu wizyta w urokliwym Asyżu, miejscu urodzenia św. Franciszka i św. Klary. Nawiedzimy Bazylikę św. Franciszka, w której złożono ciało Świętego, Bazylikę Św. Klary, gdzie w kościele podziemnym pochowane są relikwie Świętej oraz Bazylikę Matki Bożej Anielskiej z Porcjunkulą. Przejazd do La Verna - franciszkańskie sanktuarium, gdzie św. Franciszek otrzymał stygmaty. Przejazd na obiadokolację i nocleg.
 
Dzień 11     TOKIO
Śniadanie w hotelu lub w formie pakietów, a potem podróż do Padwy. Nawiedzenie Bazyliki św. Antoniego, ważnego miejsca kultu dla katolików, gdzie złożone są zwłoki Santo. Spacer po mieście, a następnie wyjazd w drogę powrotną do Polski.  Zakończenie pielgrzymki w późnych godzinach wieczornych.
 
 

CENA ZAWIERA:

 • Przejazd komfortowym autokarem na całości trasy,
 • 9 noclegów w hotelach **/*** lub pensjonatach, w pokojach 2-3 osobowych z łazienkami,
 • 10 śniadań, 10 obiadokolacji,
 • Opiekę pilota,
 • Opiekę duchową,
 • Każdego dnia uczestnictwo we Mszy świętej,
 • Bilety wstępów, nocną przeprawę promową Dubrownik–Bari (wraz z miejscem w kabinie 4-os. z umywalką), śniadanie na promie, lokalnych przewodników, zestawy tour-guide, opłaty klimatyczne, opłaty lokalne, parkingi, napiwki dla kierowców i obsługi hotelowej. Kwota nie podlega rozliczeniu w zakresie ewentualnych zwrotów za niewykorzystane bilety,
 • Ubezpieczenie KL 20 000 euro, NNW 2 000 euro + OC 20 000 euro + bagaż 200 euro + (CP 20 000 euro choroby przewlekłe) + kwarantanna 1 000 euro+ izolacja 1 000 euro + covid,
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy.

CENA NIE ZAWIERA:

 • Dodatkowego ubezpieczenia KR - od kosztów rezygnacji z udziału w pielgrzymce – 3 % wartości imprezy turystycznej lub KR z rozszerzeniem o choroby przewlekłe – 6 % wartości imprezy turystycznej (możliwość wykupienia polisy w BP Galilea Travel do 31 dni przed wyjazdem) ,
 • Ewentualnej dopłaty do pokoju 1 os. 400 € (nie dotyczy promu).
 • Dodatkowych posiłków w ciągu dnia,
 • Wydatków osobistych,
 • Wszystkich innych wydatków nie ujętych w świadczeniach zawartych w cenie.

DODATKOWE OPŁATY:

 • 300 EURO/os. płatne u przewodnika lub osoby koordynującej wyjazd. Opłata obligatoryjna i bezzwrotna, obejmująca bilety wstępów wraz z kosztami ich rezerwacji do zwiedzanych obiektów oraz zwyczajowe napiwki, usługę przewodnika, rezerwacja Mszy Świętych.

ORGANIZATOR ZASTRZEGA SOBIE MOŻLIWOŚĆ ZMIAN W PROGRAMIE

Kontakt bezpośredni

kom. +48 516 145 668

Ubezpieczenie

UNIQA Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.

Dokumenty do pobrania

+ czytaj więcej