CYPR

Zarezerwuj
16.09.2024 - 24.09.2024
2300 PLN + 790 EUR

Państwo: Cypr
Region:
Miasto: LARNACA
Transport: Samolot
Profil wyjazdu: pobyt wypoczynkowy
Touroperator: GalileaTravel
Wyżywienie: śniadanie, obiadokolacja
Zakwaterowanie: hotel
Udogodnienia: basen,

HOTEL

PIELGRZYMKA NA CYPR

LARNACA - LIMASSOL - CURIUM - OMODOS - NIKOZJA - LEFKARA - LARNAKA - TROODOS - KYKKOS - FAMAGUSTA - SALAMINA - PAFOS

Dzień 1     POLSKA - LARNACA
Zbiórka na lotnisku. Przelot na Cypr i transfer do hotelu na obiadokolację i nocleg.
 
Dzień 2     LIMASSOL – CURIUM – OMODOS
Zwiedzanie starej części miasta Limassol • Przejazd do stanowiska archeologicznego w Kurionie, starożytnego miasta-królestwa, i wizyta w Domu Eustoliosa oraz wczesnochrześcijańskiej bazylice pochodzącej z V wieku. Omodos, wizyta w  klasztorze Timios Stavros, „Święty Krzyż”, stojącym przy brukowanym placu. W programie wizyta w winnicy z degustacją wina. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.
 
Dzień 3    NIKOZJA
Śniadanie, przejazd do Nikozji. Muzeum Bizantyjskie wraz z olśniewającą kolekcją wczesnochrześcijańskich ikon ze Złotego Wieku Morza Śródziemnego, zwiedzanie katedry Agios Ioannis (Katedra św. Jana). Wizyta w Muzeum Cypryjskim i spacer po Starym Mieście. Klasztor Agia Thekla (Święta Tekla). Powrót do hotelu na kolację i nocleg.
 
Dzień 4     LEFKARA - LARNACA
Śniadanie. Przejazd do Larnaci. W Larnace –  kamienny kościół Agios Lazaros z początku X wieku. Następny przystanek to promenada przy Finikoudes, czas wolny na spacer. Przejazd do Lefkary. To malownicza wioska słynąca z lokalnej koronki zwanej „Lefkaritika” i wyrobów ze srebra. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.
 
Dzień 5     TROODOS – KYKKOS
Śniadanie. Wizyta w Górach Troodos: Kościół Panagia tou Araka, Lagoudera – XII-wieczny kościół położony na obrzeżach wioski, ozdobiony pięknymi freskami. Kościół Agios Nikolaos tis Stegis „Świętego Mikołaja na Dachu” w pobliżu wsi Kakopetria. Klasztor Panagia tou Kykkou (klasztor Kykkos) – największy i najbardziej znany na Cyprze - przechowywana jest tu słynna ikona Matki Boskiej z Kykkou, Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.
 
Dzień 6     FAMAGUSTA – SALAMINA
Śniadanie. Famagusta: ruiny murów weneckich otaczających Stare Miasto oraz gotycki kościół św. Mikołaja. Następnym przystankiem są ruiny kościoła św. Jerzego Greków i kościół św. Piotra i Pawła. Ruiny Salaminy, starożytnej stolicy Cypru, która została w dużej mierze zniszczona w IV wieku, Klasztor św. Barnaby. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.
 
Dzień 7     PAFOS
Po śniadaniu wyjazd z hotelu. Przystanek fotograficzny w Petra Tou Romiou (Skała Afrodyty). Kościół Agia Paraskevi, kościół bizantyjski pochodzący z X wieku. W Pafos, stare miasto wpisane na oficjalną Listę Dziedzictwa Kulturowego UNESCO.  Kolorowe rzymskie mozaiki w Pafos, Pafos Odeon, Odeon z II wieku zbudowany z wapienia, obecnie używany latem do celów muzycznych i teatralnych. Następnym przystankiem jest klasztor Agios Neofytos. W „Egkleistra”, wykutym w górze ogrodzeniu, znajdują się jedne z najwspanialszych fresków bizantyjskich z okresu od XII do XV wieku. • Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.
 
Dzień 8     CYPR - WYPOCZYNEK
Śniadanie. Wypoczynek nad morzem. Obiadokolacja i nocleg.
 
Dzień 9     CYPR - POLSKA
Śniadanie. Przejazd na lotnisko. Wylot do Polski.
 
 

CENA ZAWIERA:

 • Przelot lotem rejsowym na trasie Polska – Cypr – Polska, bagaż rejestrowany do 23 kg, bagaż podręczny do 8 kg, opłaty lotniskowe;
 • Przejazd luksusowym autokarem na całości trasy na Cyprze;
 • 8 śniadań, 8 obiadokolacji;
 • 8 noclegów – hotel 3*** w pok. 2, 3 - osobowych;
 • Opiekę duszpasterza;
 • Opiekę pilota;
 • Ubezpieczenie KL 20 000 euro, NNW 2 000 euro + OC 20 000 euro + bagaż 200 euro + (CP 20 000 euro choroby przewlekłe) + kwarantanna 1000 euro + izolacja 1000 euro + covid;
 • Opłata na Fundusz Gwarancyjny TFG i TFP.

CENA NIE ZAWIERA:

 • Ewentualnej dopłaty do pokoju jednoosobowego 250 eur;
 • Dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji KR z udziału w pielgrzymce 3% wartości imprezy turystycznej lub KR z rozszerzeniem o choroby przewlekłe 6% wartości imprezy turystycznej (możliwość wykupienia polisy w BP „Galilea Travel” na 31 dni przed wyjazdem);
 • Dodatkowych posiłków w ciągu dnia;
 • Wydatków osobistych;
 • Wszystkich innych wydatków nie ujętych w świadczeniach zawartych w cenie.

DODATKOWE OPŁATY:

150 eur/os. płatne u przewodnika lub osoby koordynującej wyjazd po przylocie na Cypr. Opłata obligatoryjna i bezzwrotna, obejmująca bilety wstępów wraz z kosztami ich rezerwacji do zwiedzanych obiektów oraz zwyczajowe napiwki, usługę przewodnika.

ORGANIZATOR ZASTRZEGA SOBIE MOŻLIWOŚĆ ZMIAN W PROGRAMIE

DOSTĘPNE TERMINY

Wybierz termin wyjazdu:

Lp. Termin Pokój Miejsce wyjazdu Cena za osobę
1 2024-09-16 - 2024-09-24 POKÓJ DWUOSOBOWY KRAKÓW 2300 PLN + 790 EUR Zarezerwuj

Kontakt bezpośredni

kom. +48 516 145 668

Ubezpieczenie

UNIQA Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.

Dokumenty do pobrania

+ czytaj więcej